Закупівля електроенергії на оптовому ринку майданчика УЕБ

Після реформування енергоринку України провідними торговельними майданчиками стали товарні біржі. Конкурентна модель ціноутворення, що була впроваджена після прийняття закону «Про ринок електричної енергії», сприяє інтеграційним процесам.

Закупівля електроенергії на оптовому ринку майданчика УЕБ

Функції сервісу Української енергетичної біржі

Фахівці торговельного майданчика на офіційному сервісі УЕБ https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/kupivlya-elektroenergii-na-optovomu-rinku-organizovanomu-birzhou/ надають професійні консультації, розміщують аналітичні дослідження, інструкції, що допомагають новачкам пройти реєстрацію.

Серед ефективних інструментів можна виділити:

  • реєстрацію та акредитацію у форматі онлайн (зручно для кожного учасника, якому достатньо мати стабільне з’єднання у мережі);
  • актуальні дані щодо біржових індексів, ціноутворення;
  • систему торгів, що надає рівні можливості всім учасникам аукціону;
  • доступ до біржових котирувань;
  • навчальний центр для новачків, яким потрібен досвід торгівлі на онлайн-аукціоні.

Особливості сучасного оптового ринку

До реформування ринкових процесів ціноутворення ґрунтувалося на розпорядженнях центральної влади країни. Електростанції реалізували товар за гуртовими цінами, а покупцем завжди виступало державне підприємство. Потім воно продавало електроенергію постачальникам, які мали право перепродавати її споживачам. Така схема не передбачала чесної конкуренції, варіативності цін та зміни вартості залежно від попиту, пропозиції, сезонних коливань. Сучасний ринок враховує всі ці особливості, надає можливість конкурувати та формувати прозорий механізм ціноутворення, який відповідає ринковим реаліям.

Як придбати електроенергію на біржовому онлайн-аукціоні

Регламент проведення торгів передбачає декілька етапів для тих, хто планує купувати товар на електронних торгах.

  1. Реєстрація на офіційному сервісі Української енергетичної біржі. Для цього потрібно заповнити відповідну анкету-заяву.
  2. Проходження акредитації, яке може тривати від однієї доби до трьох днів.
  3. Повідомлення про дату наступного аукціону. Для цього потрібно підписатися на розсилку чи слідкувати за «Календарем торгів» (він є на сайті).
  4. Участь у торгах у форматі онлайн (деталі можна дізнатися у консультантів біржі).
  5. Підписання угоди для тих, хто запропонував оптимальний варіант ціни.

Гарантом законності всіх процесів виступає біржа, яка має державну ліцензію.

Переваги реформ енергетичного ринку

Формат євроінтеграції дозволяє країні експортувати надлишки електроенергії. Членство у «Енергетичному співтоваристві» відкриває нові перспективи та надає можливості для всіх учасників ринку. Розв’язання технічних питань, яке потребує певного часу, дозволить Україні вийти на новий рівень економічних відношень з країнами Європи.

Лідером сучасного ринку є Українська енергетична біржа, яка пропонує реалізацію та купівлю електроенергії за гуртовими цінами. Ефективні інструменти та прозорі умови проведення аукціонів, зручний онлайн-формат дозволяють учасникам вести торгівлю на рівних умовах.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.